Seçim Özeti
Toplam :
0.00 TL

Satın Al

Seçimi Sıfırla

Mouse

Mouse Nedir ?

Diğer adıyla fare olarak bilinen mouse bir bilgisayarda imleci istenen konuma getirmek ve kullanıcı tarafından verilen komutları işletim sistemine veya ilgili programa aktarmak üzerine görev alan bir donanım aygıtıdır. Standart olarak mouse üzerinde belirli görevleri yapmak üzere tanımlanmış üç adet (sağ, sol ve tekerlek) tuş bulunmaktadır. Ancak bazı mühendislik, mimarlık için kullanılan fareler ile gaming dediğimiz oyuncu farelerinde ek tuşlarla çeşitli görevler tanımlanabilmektedir.

Oyuncu (Gamer) Mouse Nedir ?

Oyunculara veya oyunlara göre tasarlanan mouse'lara (fare) Oyuncu Mouse'u denir. Genellikle geceleri de oyun oynayabilmek için ışıklıdırlar. Bazılarının içinde ek olarak ağırlıklar vardır. Hafif yada ağır, nasıl kullanmak isterseniz ağırlıkları kullanabilirsiniz. Farklı şekillerde mouse türü bulunmaktadır. Mouse tutuşunuza göre seçim yaparsanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Aslında ekstra tuşlarda oyuncuların çoğu için olmazsa olmaz özelliklerden biridir. Eğer bir Moba oyuncusuysanız veya MMORPG tarzı oyunlar oynuyorsanız itemleri veya yetenekleri aktif etmek için klavyeden basmak yerine elinizin altında olan ekstra tuşlu farenize Makro programı yardımızla komutları atayarak kullanabilirsiniz.

Mouse Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Teknolojinin hızlı gelişmesi ve ülkemize olan yatırımların artması, ülkemizde ulaşılabilir marka ve modelin sayısı her gün daha da artmakta. Bilgisayar kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu aygıtlardan biri Fare'dir. Fare alırken bir kaç maddeye dikkat etmenizi öneririz. Öncelikle fare'nin kullanım amacını sonra da bütçenizi belirleyin. Bilgisayarınızı iş için, film izlemek yada müzik dinlemek için, internette gezinmek için kullanıyorsanız kablosuz mouse almanızı öneririz. Tasarımı, zevkinize en uygun olanını tercih etmeye çalışın ama elinize uygun olmayan küçük yada büyük gelen bir mouse'u asla tercih etmeyin. Sağ - sol hangi elinizi kullanıyorsanız ona göre de seçenekler mevcut. Yapılan testlerde kablolu mouse’ların kablosuzlara göre çok daha iyi bir performansla çalıştığını bizlere göstermiştir. Oyun oynama amaçlı mouse alıyorsanız kesinlikle kablolu modellerden tercih yapın.
VizyonBilgisayar Mağazamız'da ve internet sitemizde bulunun bütçenize uygun birbirinden farklı marka ve modelleri incelemenizi öneririz.