Toplam 1000 Üründe sayfada bulnan 32

PCASUVIVOE52040M

Asus E520-B040M i3-7100T 4G 500G 2.5 DOS

3,508.49TL
PCASUVPN60BB3004

Asus PN60-BB3004MD i3-8100U Barebone PC

3,560.09TL

Masaüstü Bilgisayarlar

Masaüstü bilgisayarlar; taşınması zor, sabit kullanılan, aslında birçok kişi tarafından tercih edilen, ofis ve evlerin vazgeçilmez cihazlarından biridir. Bir çok kullanım alanı vardır. Kullanım alanına uygun olarak donanım özellikleri değişiklik gösterir. Hepsi bir arada modelleri yani all in one diye adlandırdığımız çeşidi kolaylıkla taşınabilir. Oyuncu modelleri, üstün donanım özelliklerine ve özel soğutma sistemine sahiptir. Bilgisayarınızı sadece ofis programları ve internet uygulamaları için kullanacaksanız, masaüstü iş bilgisayarı modelini tercih edebilirsiiz. Masaüstü bilgisayarlar genellikle; donanımı barındıran bir adet kasa, monitör, klavye ve mouse setinden oluşur. Masaüstü bilgisayarları tercih etmeden önce kullanım amacınızı ve bütçenizi belirlemeniz gerekir.

Gaming Masaüstü Bilgisayarlar

Bu bilgisayarlar genellikle oyuncuların kullandığı ve oyuncu bilgisayarı olarak da adlandırılan cihazlardır. Özel soğutma sistemleri mevcuttur. Ekran kartı, ses kartı gibi donanımsal özellikleri büyük önem taşır. Bu bilgisayarlarla birlikte mouse, klavye, kulaklık gibi ekipmanları da profesyonel olan setlerden seçmenizi öneririz. Buna ek olarak sadece oyun oynamak için değil özel projeler ve grafik tasarımları için de gaming masaüstü bilgisayarları tercih edebilirsiniz. Mağazamızda veya sitemizde mevcut olan bütçenize uygun masaüstü gaming bilgisayarları ve ekipmanları inceleyebilirsiniz.


Ofis Tipi Masaüstü Bilgisayarlar

İş bilgisayarı olarak da adlandırabileceğimiz bu tip cihazları daha çok ofis programları ve uygulamalarını kullanmak için satın alabilirsiniz. İlgi alanlarınız içinde oyun oynamak, yüksek kalite film izlemek gibi aktiviteleriniz yok ise daha uygun fiyatlı orta segment bilgisayarları tercih etmenizi öneririz. Bazı masaüstü bilgisayarlar ile klavye ve mouse hediye edilmektedir, bu şekilde satışa sunulan özel paketleri de incelemenizi tavsiye ederiz.

Masa Üstü Bilgisayarların Avantajları ve Fiyatları

Aslında en önemli avantajlarından biri, masa üstü bilgisayarın kasası içindeki donanımlarının ihtiyaca göre değiştirilebilmesidir. Yani farklı bir amaçla aldığınız bilgisayarınızın parçalarını yenileyebilir ve birkaç parça değiştirerek teknik özelliklerini yükseltebilirsiniz. Masa üstü bilgisayarlar hazır olarak satıldığı gibi toplama olarak da satılır, yani kullanım amacınızı belirlediyseniz bu kriterlere en uygun anakart, ekran kartı, işlemci, RAM gibi parçaları seçer bunların montajını yaptırır yada yapar ve cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Masa üstü bilgisayarların performansı aynı fiyattaki bir taşınabilir bilgisayarın performansından daha fazladır. Masaüstü bilgisayarlar darbelere karşı daha dayanıklıdır ve bozulması daha güçtür.
Kısaca kullanım amacınızı belirlediyseniz, bütçenize en uygun, bol çeşitli ürünlerimizi isterseniz mağazamızda isterseniz websitemiz üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.