Oyun Kolları

GamePad’de bir bilgisayar klavyesidir.Ancak bu klavye özel bir tasarıma sahiptir ve oyun için tasarlanmıştır.Oyun dışında başka bir işlevi, veya fonksiyonu da bulunmamaktadır.
Joystick, bilgisayarınıza bağlayarak işaretleyiciyi kontrol etmeye yardımcı olan harici donanımdır. Joystick yardımıyla bilgisayar veya konsol üzerindeki işaretleyici, karakter veya makineler kontrol edilebilmektedir.
Oyun kolları yaygın olarak kullanım alanına göre şekillendirilirler. Örneğin bir uçuş simülasyonu oynamak için tercih edeceğiniz oyun kolu, uçağı gerçekten kumanda eden kola benzemeli ve size ihtiyacınız olacak tüm fonksiyonları kullanabilmek için yeterli sayıda tuş girişi özelliği sunmalıdır.
Oyun kolları ekstradan hassas noktalama ve kontrol etme ihtiyacı hissettiğinizde tercih edebileceğiniz kumandalardır. Kol olarak tasarlanmış olan modellerin dışında oyun kollarının daha hassas işlerde kullanılan tuşlu modelleri, elle kontrol edilen modelleri ve hatta parmakla idare edilen farklı modelleri mevcuttur. Durum böyleyken haliyle ihtiyacınız olan oyun kolu modelini en iyi şekilde belirlemeli ve ihtiyacınız olanı sunacak nitelikli markalara yönelmek gerekir.
Oyun kolu alırken en çok dikkat etmeniz gereken parmaklarınızın bütün tuşlara yetişebilecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Hatta bunun için ergonomik GamePad’leri de tercih etmeniz de fayda vardır.
Araba yarışı gibi oyunları oynamaktan hoşlanıyorsanız, ihtiyacınız olacak en önemli ekipman direksiyon - vites - pedal setidir.
Helikopter gibi uçuş araçlarını kullanabileceğiniz simülasyon tarzı oyunlar ilginizi çekiyorsa, tıpkı uçak yada helikopter koluna benzer bol tuşlu bir oyun kolu tercih etmelisiniz.
Savaş, aksiyon tarzı oyunlarda tercihiniz game-pad olmalıdır. Titreşimli game-padler sayesinde oyun sizi tam anlamıyla içine çekecektir.
Seçeceğiniz ürünün bütçenize uygun olmasını, hangi tarz oyunlarda kullanmak istediğinizi belirleyip, ergonomi, dayanıklılık, tuş hissi gibi size uygun özellikte olan oyun kollarını tercih etmelisiniz.
Doğru kararı vermeniz için Vizyon Bilgisayar Mağazamız'ı ziyaret edebilir, yada www.vizyonbilgisayar.com sitemizdeki ürünlerden size en uygun olan oyun kolunu satın alabilirsiniz.