Toplam 1000 Üründe sayfada bulnan 32

FANAKAAK45510010

Akasa AK-455 Termal Macun (5 Gram)

42.31TL
FANAKAK321001010

Akasa K32 92mm CPU Soğutucu

91.84TL
FANAKAVENOMATT92

Akasa Venom Atto 92mm CPU Soğutucu

128.99TL
FANDEPFRYZEN1201

Deep Cool Fryzen 120x25mm CPU Fan

959.68TL

Fan ve Soğutucular

Fanlar bilgisayarlarda ısınan donanımların soğuması için bilgisayar kasalarında çeşitli fan yerlerine takılır. 8 cm. , 12 cm. , 14 cm ve daha büyük boyutlu olanları da vardır. Bir bilgisayarda en çok ısınan parçalar işlemci ve ekran kartı olduğundan bu parçalar üzerinde fan bulunur. Zayıf ekran kartlarında fan olmayabilir.
Bu tip ekran kartları çok fazla ısınmadığından sadece kasa içindeki hava akımı sayesinde yeterince soğurlar. Kasa içinde yeteri kadar hava akımı oluşturacak kadar fanınız yoksa ve ekran kartınız da pasif soğutuculu yani fansız ise ısınması fazla olacaktır ve sıcaklığı 75-80 derece civarını geçtiğinde monitörünüzdeki görüntüde filmlerde veya oyunlarda renklerde bozulmalar olacaktır. Ve bu sıcaklık daha da arttığında diğer bileşenler de tehlikeye gireceği gibi ekran kartınız da yanabilir. Bu durumun oluşmaması için kasanızda yeteri kadar hava akımı oluşturabilecek fanlar olmalıdır.
Birkaç çeşit soğutma sistemi vardır; fanlar, fan kontroller, termal macun, işlemci soğutucu ve sıvı soğutma sistemleri gibi çeşitlilik gösterir. Bilgisayarınızın iç donanımı ne kadar soğuk olursa o kadar etkili performans sunar.
Bilgisayarlarımızı soğutmak önem arz etmektedir, özellikle oyuncu bilgisayarlarının ve iş istasyonlarının soğutması sistem sahipleri için çok önemlidir. Soğutucu ne kadar iyi olursa olsun, termal macun doğru seçilmediği sürece sistem düzgün soğumaz.
Özellikle işlemciler için kullanılan İşlemci Soğutucu ve Sıvı Soğutma Sistemleri en önemli soğutma bileşenidir.