Toplam 1000 Üründe sayfada bulnan 21

NTWMODWASUSDSL51

Asus DSL-AC51 AC750 ADSL/VDSL2 Modem

515.96TL
NTWMODWASUSDSLAC

Asus DSL-AC68U AC1900 VDSL Modem-Router

1,707.81TL

ADSL Modemler

Modem; "Modülatör / Demodülatör" kelimelerinin birleşiminden oluşmuş bir kısaltma terimdir. Bilgisayarın, tabletin, telefonun internete bağlanmasını sağlayan bir donanım bileşenidir. Telefondan gelen analog sinyali, bilgisayarın tanıyabileceği dijital sinlaye dönüştür yada modüle eder. Benzer şekilde, bilgisayardan giden dijital verileri de analog sinyale dönüştürür. Kısaca modemler, bir bilgisayar ağından diğer bilgisayar ağına telefon hatları üzerinden veri aktarımı için kullanılır. Basit bir deyişle, bir bilgisayarı internete bağlayan cihazdır.

ADSL Nedir ?

ADSL ( Asimetrik Sayısal Abone Hattı ) Asymmetric Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL, mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir. Yukarıdaki açılımı ile ADSL, standart telefon görüşmeleri ile aynı anda, yüksek hızda veri geçirilebilen telefon hattını ifade eder. Asimetrik kelimesi ise veri alım (download) ve veri gönderim (upload) hızlarının birbirinden farklı olduğunu göstermektedir.Telefon hatlarının bu şekilde kullanılmasını sağlayan teknoloji de ADSL teknolojisi olarak anılmaktadır. ADSL teknolojisi ile telefonu meşgul etmeden sürekli (24 saat) internet bağlantısı sağlanır.


ADSL Modem Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Modem seçimi yapmadan önce ilk olarak bilmeniz gereken, kullandığınız yada kullanacağınız internet altyapınızdır. Kablonet , ADSL/VDSL , Fiber gibi seçenekler bulunmakta, hangi altyapıyı kullanıyorsanız onu destekleyen bir modem tercih etmelisiniz. Evinizde veya ofisinizde birden fazla cihazın kablosuz trafiğinizi rahatlıkla kaldırabilmesi , oyun oynarken ethernet kablosu kullanmadan stabil bir bağlantı için 5 Ghz destekleyen AC serisi bir modem seçebilirsiniz. Evdeki kullanıcıların internet hızını kısıtlamak istiyorsanız Bandwidth Control yani hız kontrol özelliği bulunması yardım edebilir. Özellikle online oyun oynayanların bağlantı problemleri yaşamamaları için kullanabilirsiniz. Kablolu veya kablosuz olarak da internete bağlanabilirsiniz. Kablolu modemlerde internete ethernet kablosu ile bağlanırsınız. Kablosuz olarak bağlanmak isterseniz de cihazınızın kablosuz adaptöre ihtiyacı vardır. Günümüzde wireless adaptörler masaüstü bilgisayarlara entegre olarak bulunmaktadır. Sıklıkla kullanılan modem türü ADSL modemlerdir. ADSL Modemlerin fiyatı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Port sayısı, aktarım hızı, kablolu yada kablosuz olması, modeme uzak noktalar için gerekli router özelliği fiyat etkileyen faktörlerdir.