Mouse pad

Mouse'un altında kullanılan, mouseun daha verimli çalışmasını sağlayan genellikle bez yada plastik düz yüzeyli ürüne mousepad denir. Mouse padler, kaygan yüzeyi sayesinde mouseun hareket ettirmesini kolaylaştırır.İster masaüstü ister dizüstü olsun tüm bilgisayar modellerinin vazgeçilmez eklentisi olan mouse pad bilgisayar mouselarının kullanım performanslarını artırmak adına tasarlanmış ürünlerdir. Özellikle mouse ile çok çalışan kullanıcılara ve oyunculara kolaylık sağlar. Uzun süre bilgisayar ile vakit geçiren kullanıcılar için de bileği ve eli yormayan özelliğe sahip mouse padler üretilmiştir. İstenmeyen darbeleri önlemenin yanında mouseun kullanım ömrünü de uzatır.
Günümüzde daha çok oyuncular tarafından tercih edilen mousepadlar ile hem kişiliğinizi yansıtabilir hemde oyun zevkinizi doya doya yaşayabilirsiniz. Oyuncular tarafından genellikle büyük yada heavy olarak tabir ettiğimiz kalın modeller tercih edilmektedir bunun sebebi, mouse padin yüzeye daha sağlam oturması ve kullanım alanı genişliği ile kullanıcıya rahat oyun oynama alanı sağlamasıdır. Seçtiğiniz mousepad eğer kumaş ise sabunlu bir bezle temizlemeniz oldukça kolay olacaktır. Her ebatta, renkte ve kullanım alanına göre seçenekleri olan mouse padler ile sağlığınızı ve hızınızı korumanız mümkün olacaktır.
Bir Mousepad almadan önce kullanım amacınızı iyi bir şekilde belirlemeli ve bu yoldan hareketle kendiniz için en doğru mouse padi seçmelisiniz. Bilgisayar başında kaç saat geçirdiğiniz, bilgisayarda en çok hangi aktivitelerde bulunduğunuz gibi özellikleri göz önüne alarak seçmeniz gereken Mouse pad ile beklediğiniz etkiyi rahatlıkla sağlayabileceksiniz.