Vizyonbilgisar.com yardım

Daha önce vizyonbilgisar.com'dan alıveriş yaptıysanız, yeni siparişlerinizde sadece e-mail adresinizi ve şifrenizi yazmanız yeterli olacaktır.
Bilgi formunu bir daha doldurmanıza gerek yoktur.

 • Siparişlerinizin takibi yapabilirsiniz.
 • Alışveriş yaptıkça puan kazanırsınız.

 • vizyonbilgisayar.com' da düzenlenen indirimlerden, kampanyalardan, promosyonlardan ve yalnızca siz değerli üyelerimiz için hazırlanan özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 • vizyonbilgisayar'daki en son yeniliklerden, kampanya ve indirimlerden ilk siz haberdar olursunuz.

Sipariş verebilmeniz için ilk önce birkaç dakikanızı ayırarak vizyonbilgisayar.com’a üye olmanız gerekmektedir. Bu şekilde her sipariş verdiğinizde bilgileri tekrar tekrar girmek zorunda kalmayacaksınız ve çok kısa sürede alışverişinizi tamamlayabileceksiniz.

Sitemize üye olduktan sonra dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Kişisel bilgileriniz bizim için en önemli konulardan biridir. Bilgileriniz kesinlikle 3. Şahıs veya kurumlarla paylaşılmaz.

vizyonbilgisayar.com’da, üyeliğimiz ücretsizdir !

vizyonbilgisayar.com’a üye olmak için her sayfamızda yer lan “Yeni Üye” butonuna tıklamanız yeterli.

Ad, Soyisim, e-mail ve şifre bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmelisiniz.

E-mail alanı hariç her alanda Türkçe karakter kullanabilirsiniz.

Bilgi formunu bir daha doldurmanıza gerek yoktur. vizyonbilgisar.com, güvenliğiniz için kredi kartı bilgilerini kaydetmediğinden, ödeme esnasında kredi kartı bilgilerini sorulacaktr.

Üyelik formunu doldurduktan sonra:
Beğendiğiniz ürünü alışveriş sepetinize ekleyin. “Alışverişe Dön” linkine tıklayarak satın alma aşamasına gelmeden alışverişe devam edebilirsiniz.
İstediğiniz ürünleri seçtikten sonra “Alışverişi Tamamla” butonuna tıkladığınızda “Sepetim” ekranına gelirsiniz. Burada “Ödeme Yap” butonuna tıklayıp bir sonraki ekrana geçin.
Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra ödeme ekranına geçin.

Ödeme ekranında kredi kartı bilgilerinizi doğru şekilde girin.

Kredi kartıyla ödeme yapmayacaksanız, bu seçeneğin yanındaki “Havale/EFT” butonuna tıklayın ve açılan ekranda size sunulan bankalardan birini seçip hesap numarasını not edin.

Eğer taksitlendirme yapacaksanız, ortak ödeme sayfasındaki taksit seçeneklerinden birini işaretleyin.

Ekranın en altındaki “Siparişi Onayla” butonuna tıklayarak ödeme işlemini onaylayın.

Açılan yeni sayfada size sistem tarafından bir sipariş numarası verilir.

Üye girişi yaptıktan sonra ana sayfamızın sağ üst köşesinde göreceğiniz “Hesabım” sekmesinden siparişinizle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

İster ana menümüzdeki kategoriler üzerinden isterseniz ürün aramadan, aramak istediğiniz ürünün adını, kodunu yazarak detaylı arama yaparak ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

vizyonbilgisayar.com’dan verdiğiniz siparişlerin zamanında ve eksiksiz olarak adresinize gönderilebilmesi için teslimat ve fatura adresinizin doğruluğundan emin olmalısınız. Lütfen teslimat adresinizi doğru ve eksiksiz olarak yazmaya özen gösterin.

Fatura adres bilgileri, faturalama işleminden sonra değiştirilemez. Bu nedenle fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişinizi lütfen onaylamayın.

Tüm gönderiler adrese ve ilgili kişiye yapılır, kargo şubesinden ürün teslimi yapılmaz. Alıcının adreste bulunamaması durumunda, kimlik bilgileri kontrolünden sonra birinci dereceden yakınına teslimat yapılabilir.

Alışveriş işleminiz tamamlandıktan sonra ekranınıza bir sipariş numarası gelecektir. Bu sipariş numarası ile siparişinizin durumunu vizyonbilgisayar.com üzerinden takip edebilirsiniz. Siparişinizin kabul edildiğine dair otomatik bir e-posta ile siparişinizin işleme konulduğu bilgisi size bildirilecektir.

vizyonbilgisayar.com’dan verdiğiniz siparişlerin ödemesini kredi kartıyla online olarak yapabilirsiniz.


Sitemizden yapacağınız peşin alışverişlerde tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilirsiniz.

vizyonbilgisayar.com’dan dilerseniz, Havale/EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Sipariş onayından sonra oluşacak sipariş numaranızı Havale/EFT’nin açıklama bölümüne eklemeyi unutmayın!

 

Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 48 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 3-5 gün içinde yapılır.

Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta veya telefonla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde vizyonbilgisayar.com’a başvuruda bulunarak aşağıda belirtilen koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

 • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
 • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

 Satın alınmış olan ürünün, kutusunda ve kendisinde herhangi bir yırtılma, kullanılma olamaksızın belgeleriyle birlikte eksiksiz15 gün içerisinde satıcı tarafında ayıplı ürün olduğu tesbit edilirse iade edebilirsiniz.

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

 

CAYMA HAKKI:

 1. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

 1. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET

ADI/UNVANI:
ADRES:
EPOSTA:
TEL:
FAKS:

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 1. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

 2. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

 3. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

 1. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

 2. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İADE KOŞULLARI:

 1. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

 2. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

 3. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

 1. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilengayrimaddimallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

 2. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

 

ÖDEME VE TESLİMAT

 1. Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, ............, ........., bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.

 2. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya daonline taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.
   

vizyonbilgisayar.com size ait tüm bilgileri hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmaz.

vizyonbilgisar.com'dan satın alırken kullandığınız kredi kart bilgileriniz 128bit SSL ile şifrelenir. Bu sayede girdiğiniz bilgiler, güvenli olarak ilgili bankaya aktarılır.

vizyonbilgisayar.com'dan satın aldıklarınızın ve faturasının hasarsız, eksiksiz, doğru adrese ve zamanında tesliminden
vizyonbilgisayar.com sorumludur.


vizyonbilgisayar.com'dan satın aldığınız tüm ürünler siparişiniz içeriği belli olmayacak şekilde özel olarak kutulanır ve gizli kargo olarak tarafınıza gönderilir.


vizyonbilgisayar.com'daki alışverişleriniz için Vizyon Bilgisayar Muhsin Gül fatura keser.

vizyonbilgisayar.com'dan vermiş olduğunuz siparişleriniz en fazla 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir ve kargo bilgileri e-posta adresinize gönderilir.

Ürün gönderimlerimiz Yurtiçi, Aras, PTT kargo ile yapılmakta olup, Türkiye'nin her yerine servisleri mevcuttur.
vizyonbilgisayar.com'dan satın aldığınız tüm ürünler hasar görmeyecek  şekilde özel olarak kutulanır.  

vizyonbilgisayar.com'dan resmi tatiller dahil, istediğiniz gün ve saatte sipariş verebilirsiniz. Ancak siparişleriniz mesai saatleri içerisinde hazırlanır ve kargayo verilir.

Kredi kartı ile yapılan ödemeler hemen işleme alınır ve ürünler hazırlanır. Havale/EFT ile ödeme yapılacak olan siparişler ise ödeme tarafımıza ulaşana kadar hiçbir işlem yapılmadan bekletilir. Siparişinizin zamanında hazırlanıp tarafınıza ulaştırılabilmesi için ödeme ve siparişin aynı gün içerisinde yapılması gerekmektedir.