Toplam 1000 Üründe sayfada bulnan 32

KARTUSEPST66414A

Epson T66414A Mürekkep Kartuş Siyah

113.51TL

Sarf - Mürekkep Kartuşları

Sarf malzemeler; kullandığımız cihazların daha performanslı yada hatasız çalışması için gerekli ürünlerdir. Örnek vermek gerekirse; yazıcı kartuşları, cdler, tonerler, piller, kablolar vb. şeklinde sıralayabiliriz. Sarf malzemeleri olmayan, arızalı olan yada bitmiş olan cihazlardan tam performans elde edemezsiniz.
Mürekkep püskürtmeli yazıcıların sarf malzemesi kartuştur. Kartuşlar marka modele göre çeşitlilik gösterir. Bazılarında 2 adet kartuş vardır bazılarında ise 4 kartuş vardır. Mürekkep Kartuş; bilgisayarda bulunan veriyi yazıcı aracılığı ile kağıda baskıyı sağlayan ürüne mürekkep kartuş yada toner denir. Bazı kartuşlar tek kullanımlıktır ve değiştirilmesi gerekir. Bazı kartuşlarda ise dolum yapılabilir ve kartuş defalarca kullanılabilir.
Piyasada orijinal kartuş mürekkeplerinin yanı sıra orijinal olmayan ve oldukça ucuz mürekkep kartuşları da vardır ancak orijinal olmayan mürekkep kartuşu kullanmak cihazınızı kitleyebilir, püskürtme mekanizmasını tıkayabilir ve teknik arızalara yol açabilir. Orijinal olmayan mürekkep kartuşu kullanılan yazıcılar garanti kapsamı dışında kalır, maliyet düşürüp tasarruf yapmak yerine büyük zarara uğrayabilir ve cihazınız kullanılmayacak duruma gelebilir. Mürekkep kartuş gibi tekrar doldurulabilen kartuşların yanı sıra, yazıcınızı bütün sahte ürünlerden korumalısınız. Fiyatları ucuz gibi görünen bu ürünler yasal olmadığı için firmanıza, baskı kalitesi ve kullanım süresi düşük olduğu için de bütçenize zarar verir.