Pc Toplama Sihirbazı

Vizyon bilgisayar pc toplama sihirbazı yenilendi.

Vizyon bilgisayar pc toplama sihirbazı artık daha hızlı, daha modern ve daha pratik.
Size zaman kazandırmaya ve bilgisayarınızı daha hızlı bir şekilde toplamanıza yardımcı olmaya hazır!

Seçim Özeti
Toplam :
0.00 TL

Satın Al

Seçimi Sıfırla

Vizyon Bilgisayar Pc Toplama Sihirbazına hoşgeldiniz.

Sizin için en uygun pc'yi toplamamız için lütfen işlemciler'den başlayarak sırası ile bilgisayar bileşenlerinizi seçin.
Her adımda seçtiğiniz bileşenlere denk sistem parçaları listelenecektir.

Pc Toplama Sihirbazı : İşlemci, Anakart, Bellek, Ekran Kartı, Harddisk/SSD ve Kasa Gibi Bileşenler Zorunludur.
(Eksik parça ile verilen siparişleriniz iptal edilebilir.)

Pc Toplamaya Şimdi Başla Hazır Sistemlere Bak

 

 

Daha İyi Bir Bilgisayar mı İstiyorsunuz?
kendi bilgisayarını topla.

Ne tür bir bilgisayara ihtiyacınız olursa olsun kendi bilgisayarını topla (ev ofisi veya oyun), gerekli bileşenler genel olarak aynıdır.
İhtiyacınız olan bileşenler; anakart, işlemci, ram, harddisk, ekran kartı, kasa ve monitör.

Eğer video düzenleme işi yapıyor yada oyun oynuyorsanız daha üst segment bileşenler tercih etmek durumundasınız.

Vizyon Bilgisayar Pc toplama sihirbazı ile nasıl bilgisayar toplanır, toplanan bileşenler ne işe yarar kısaca bilgilendireceğiz.BİLGİSAYAR TOPLAMA SİTESİ NEDİR ?

Bir diğer adıyla BİLGİSAYAR TOPLAMA ROBOTU, sahip olmak istediğiniz bilgisayarın bileşenlerinin uyumluluk ve özelliklerini, kendinizin belirlemesi için profesyonel yazılımcılar tarafından yazılmış bir bot yazılımdır. Bu Robot ile bilgisayarınızda olmasını istediğiniz tüm ürün ve özellikleri fiyat analiziyle ve kategorilere ayırarak belirleyebilirsiniz.

 

PC TOPLAMA SİHİRBAZI İLE BİLEŞENLERİ NASIL SEÇERİM ?

Kasanız için seçeceğiniz tüm bileşenler sırası ile listelenecektir. Vizyon Bilgisayar Pc toplama Robotu size, seçim yapmanız için sırası ile bileşenleri sunar.
Bilgisarınızın mimarı siz ve Vizyon Bilgisayar Pc Toplama Robotudur.

Pc toplama sihirbazı seçim yaptığınız her bir bileşenin fiyatını listeler.

Toplamış olduğunuz bilgisayarınızı kredi kartınız ile taksitle ödeme imkanınız mevcuttur.

Pc toplama sihirbazı ile en uygun pc toplamak için ekran kartı, işlemci, ram ve anakart seçiminiz çok önemlidir.
Bilgisayarınızı toplamadan önce bütçenize dahilinde bu bileşenleri araştırmanızı öneriyoruz.

Vizyon Bilgisayar PC toplama sitesi ile satın aldığınız tüm bileşenleri, profesyonel teknik ekibiz hızlı ve sorunsuz bir şekilde sizin için monte eder ve kullanıma hazır hale getirir.


VİZYON BİLGİSAYAR PC TOPLAMA İÇİN SİZDEN HERHANGİ BİR ÜCRET TALEBİNDE BULUNMAZ.

Vizyon Bilgisayar, bilgisayar toplama robotu ile en avantajlı gaming pc (oyuncu bilgisayarı) pc toplama sitesi ile kendi bilgisayarını topla.

Vizyon Bilgisayar PC Toplama sihirbazı birbirileri ile uyumsuz bileşenleri toplamanıza izin vermez.

 
PC TOPLAMA TAVSİYE 2021

Anakart : Bilgisayarın olmazsa olmaz bileşenlerinden biridir. Anakart, kısaca bilgisayarın ana beynidir. Pc toplama sihirbazını kullanırken seçiminizi, ihtiyacınıza en uygun seçimi yapabilirsiniz. Bütün bileşenler bu devre kartına takılır. Motherboard, mainboard, system board, baseboard gibi isimlerle de adlandırılır. Anakartların üzerinde pek çok yonga seti bulunmaktadır. Bu yonga setleri sayesinde bilgisayarların özelliklerini oluşturan işlevlerini arttıran RAM, ekran kartı gibi pek çok devre bu yonga setlerine bağlanmaktadır.

 

İşlemci (CPU) : İşlemci bilgisayarınızın beynidir. Doğrudan anakarta takılır. Bilgisayarınızın en önemli bileşenlerinden biridir. Aritmetik ve mantıksal işlem yapma yeteneğine sahip olan işlemciler, kısaca bilgisayarların verileri işleyen ve yazılım komutlarını gerçekleştiren bölümü olarak ifade edilebilir. Çalışma hızları kullanılan mimari ve üretim teknolojisine bağlı olarak değişkenlik gösteren işlemcilerin hız birimleri HZ, MHZ ve GHZ olarak ifade edilirken, gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde genellikle hız birimi GHz olan işlemcileri görmekteyiz.

 

Ekran Kartı (GPU) : Ekran kartı bilgisayarın en önemli parçalarından biridir. Ekran kartı, diğer bir adıyla grafik kartları, bilgisayar monitöründeki her türlü yazı, grafik, resim, film gibi şekillerin oluşturulmasında işlemci ile monitör arasında görev yapan adaptörlerdir. Bilgisayarda görüntünün monitöre yansıtılmasını yani görüntü vermesini sağlar. Monitörlerde görülen her türlü çıkışlar ekran kartından gelen bilgilerdir. Bilgisayar ekranındaki bir görüntünün kalitesi hem görüntü bağdaştırıcısı yani ekran kartına, hem de monitöre bağlıdır. Çünkü monitörünüz yeterince özellikli değilse, ekran kartınız ne kadar iyi olursa olsun kaliteli bir görüntü elde edilmeyecektir. Ekran kartı monitörde görüntü oluşmasını sağlar. Laptop ve bilgisayar kasalarında bulunur. Eğer oyun oynuyorsanız veya video montaj işiyle uğraşıyorsanız, daha kaliteli bir ekran kartı tercih etmelisiniz. 'Ekran kartı neye uyumlu olmalı' sorusu en sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Ekran kartı seçerken işlemci hızına ve veri yolunun genişliğine dikkat etmeniz gerekir. Monitörünüzün çözünürlüğüne göre kart seçmeniz de oldukça önemlidir.

 

Depolama Alanı : Her bilgisayarda, verileri kalıcı olarak depolamak için bir veri depolama birimi bulunur. Bu birime sabit disk (HDD) adı verilir. Pc toplama işlemi yaparken tercih etmeniz gereken bileşenlerden biridir. Oyunlar, videolar, fotoğraflar bütün verileriniz bu bileşende depolanır. Yani bilgisayarlarımızın hafızasıdır. HDD’lerin bellek kapasitesi ise MB (megabayt), GB (gigabayt) ve TB (terabayt) olarak ifade edilebilir. İhtiyaçlar doğrultusunda bellek kapasitesine karar verilmesi, HDD’nin kullanımının uzun olmasını sağlar. Hard Disk Drive ürünleri, cihazlara monte edilerek ya da taşımaya elverişli şekilde üretilebilir.

Hardisklerin yanı sıra günümüzde öne çıkan ürünlerden biri de SSD disklerdir. Ssd günümüzde veri depolamak için kullanılan aygıtlara verilen isimdir. Ssd'ler sabit diskler yerine kullanılabilmeleri, işletim sisteminin daha hızlı çalışmasına sebep olmaları, uygulamaların hızla yüklenmesini sağlamaları ve veri aktarımını hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeleri sebebiyle günümüzde kullanıcılar tarafından oldukça talep görüyor.

Geleneksel sabit diskler (HDD) verileri dönen diskler üzerinde depolar; SSD'ler ise hareketli parçalara sahip değildir. SSD'leri bir çeşit pahalı USB belleğe benzetebiliriz. Bunun yanında SSD ve HDD aynı işlevi görürler; sisteminizi yükleyip, kişisel dosyalarınızı ve uygulamalarınızı depolarlar.

Pc toplama sitesi tavsiye : Ssd kullanımının ana amacı veri işleme ve depolama olduğundan ssd alırken öncelikle ssd'nin veri okuma-yazma hızına dikkat edilmelidir.

 

RAM : RAM, sadece bilgisayar türlerinin değil, aynı zamanda tabletlerin, akıllı telefonların ve oyun konsollarının da önemli bir bileşenidir. RAM, kısaca açıklamak gerekirse, şu an ya da yakın gelecekte bilgisayarınızın ihtiyaç duyacağı tüm bilgileri geçici olarak depolayan, aşırı hızlı bir bellektir diyebiliriz. İngilizce olarak “Random Access Memory” denilen RAM bellek, Türkçe olarak “Rastgele Erişilebilir Bellek” diye tanımlanıyor. RAM hafızası, bilgisayarın ihtiyaç duyulabileceğini düşündüğü çeşitli bilgileri kısa sürede bu birimlerde depolar ve gerektiğinde iletir. Bu sayede oyun oynarken veya görüntüleri işlerken sürecin yavaşlamadan devam etmesini sağlar. Pc toplama sihirbazında RAM seçerken işlemcinizin 32 Bit mi yoksa 64 Bit mi olduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü 32 Bit işlemciler ile 4 GB'a kadar RAM kullanılırken, 64 Bit işlemciler ile çok daha büyük depolama alanına sahip RAM bellekler kullanılabilir.

 

Güç Kaynağı (PSU) : Güç kaynağı bilgisayarın iç yapısında sistem parçalarını çalıştırıp gerekli enerjiyi eşit miktarlarda dağıtabilmek için kullanılan iç donanım birimidir. Bir diğer adı PSU (Power Supply Unit) olarak bilinir. Günümüzde bilgisayarlardan ziyade enerji dağılımına ihtiyaç duyan diğer cihazlarda da güç kaynağı kullanılmaktadır. Bilgisayara gelen elektriği ayarlayarak olabilecek arızaları önlemek güç kaynağının görevidir. Güç kaynağı prizden elektriği alıp, bilgisayarın gerekli parçalarına, gerektiği ölçülerde iletmektedir. Eğer priz ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı güç kaynağı sağlamazsa; bilgisayarın ana kartı ve tüm parçaları yanar.

 

Kasa : Bilgisayar kasası; anakart, işlemci, ram, harddisk, ekran kartı, ses kartı, cdrom ve disket sürücüsü gibi tüm parçalarını fiziksel darbelerden ve dış etkenlerden koruyan bir kutudur. Metal ya da plastik olabilmektedir. Parçaların havalandırılmasını sağlar ve ısınmayı önler. Elektriksel olarak yalıtım görevini sağlar.

Farklı boyutlarda bilgisayar kasaları bulunmaktadır. Ek olarak başlangıçta yatay olarak üretilen bilgisayar kasaları, günümüzde dikey olarak üretilmeye başlanmıştır. Yatay olarak üretilen kasalara slim kasa adı verilmiştir. Bu kasalar, kişisel bilgisayarların pek yaygınlaşmadığı yıllarda kullanılmıştır. Kişisel bilgisayarlar evlere girmeye başladığında ise Mini Tower olarak da bilinen dikey tip kasalar piyasaya hakim olmuştur.

Viyon Bilgisayar Pc toplama sitesi ile seçim yaparken sadece tasarıma bakarak tercih yapamayacağınız bir gerçek. Anakartınız başta olmak üzere kasanızın içini doldurmak istediğiniz diğer bileşenleri de dikkate alarak bir tercih yapmalısınız. Seçim aşamasında; kasanın boyutu ne olacak, sabit diskler için yeterli yer var mı, fanlar işlemciyi soğutmak için yeterli olacak mı, donanımlarınızın gücünü karşılayacak seviyede güç üretebiliyor mu gibi daha pek çok soru ortaya çıkıyor.

İstediğiniz bilgisayara sahip olmanız için size hazırladığımız hazır sistemler sayfamıza göz atmayı unutmayın.

 

Kadıköy Vizyon Bilgisayar Pc Toplama Sihirbazı ile parçaların uyumluluğunu düşünmeden, hatasız, uyumlu ve ihtiyaç yada isteğinize göre kendi bilgisayarını topla.
İstanbul Kadıköy PC toplama sihirbazı ile bilgisayar toplama hizmetimizden her hangi bir ücret yada ek maliyet talebimiz bulunmamaktadır.
Vizyon Bilgisayar, Pc - Bilgisayar toplama robotu ile hayalinizdeki bilgisayarın siparişini hızlıca verebilirsiniz.
Vizyon Bilgisayar pc toplama sitesi ucuz ve uygun fiyatlı bilgisayar ürünleri ile size tavisye ettiğimiz bilgisayar bileşenlerini toplamanız için yardımcı olur.
Vizyon Bilgisayar pc toplama sitesi tavsiye ettiği donaımları değiştirme hakkını saklı tutar.

 

 

 

Sitemiz ve ürünlerimizle ilgili bilgilerin mailinize gelmesi için:

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cumartesi arası her gün 09:00-19:00
Müşteri Hizmetleri : 0216 550 43 00/01

Adresimiz

Rıhtım Cad.Başçavuş Sk. Yazıcıoğlu İş Hanı K:2/34
Kadıköy / İSTANBUL

Vizyon Bilgisayar © 2005 - Her hakkı saklıdır.