Apple, MacBook Pro Modelleri İçin Ücretsiz Batarya Değişim Fırsatı Sunuyor

by Blogger

Blogger / 2018-04-26 14:07:33Apple, MacBook Pro Modelleri İçin Ücretsiz Batarya Değişim Fırsatı Sunuyor 

Apple 13 inçlik ve Touch Bar’sız MacBook Pro modelleri için ücretsiz batarya değişim programı başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre ücretsiz batarya değişimi programına dahil edilen MacBook Pro modellerinin hatalı bileşenlere sahip olabilecekleri belirtildi.

Sorunu yaşayan kullanıcılar, Apple cihazlarının seri numarasını bağlantıdaki web sitesine girerek, onarım uygunluğunu görebilecek. Şirket, onarım süresinin yaklaşık üç ile beş gün arası süreceğini belirtmiş olsa da, bazı durumlarda cihaz Apple Onarım Merkezine de gönderilebilecek. Diğer bir yandan eğer benzer sorunu yaşayarak Apple’a başvurmuş ve 129 dolar onarım ücreti ödediyseniz, ücretinizin iadesini de talep edebilirsiniz.

Ekim 2016 ile Ekim 2017 arasındaki 13 inçlik ve Touch Bar’sız MacBook Pro modellerinin bu sorundan etkilenmiş olabileceğini de ekleyelim. 

Tabii ki bunun Apple’ın ilk batarya değişim programı olmadığını da belirtelim. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz Aralık ayında eski iPhone’ları yavaşlattığı için özür dileyen Apple, pil değişim ücretlerinde indirime gitmişti.