İphone'ları Yavaşlattığını Kabul Eden Apple Pil Değişiminde İndirime Gidiyor

by Blogger

Blogger / 2018-01-03 12:03:36Geçtiğimiz günlerde eski iPhone telefonları (iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE ve iPhone 7) bilerek yavaşlattığını kabul eden Apple, gelen tepkiler üzerine bir özür açıklaması yaptı. Yapılan özürde şunlar kaydedildi : 
"Biliyoruz ki bazılarınız Apple'ın sizi hayalkırıklığına uğrattığını düşünüyor. Özür diliyoruz. Bu konuyla ilgili bir çok yanlış anlama var, bu nedenle konuyu açıklığa kavuşturmak ve yaptığımız bazı değişiklikler hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Her şeyden önce, biz yaptığımız güncellemeler ile herhangi bir Apple ürününün kullanım ömrünü kasıtlı olarak kısaltacak veya kullanıcı deneyiminin kalitesini düşürecek bir şey yapmadık ve asla yapmayacağız. En büyük amacımız her zaman müşterilerimizin sevdiği ürünleri yaratmak ve iPhone'ları olabildiğince uzun süre kullanılanılabilecek şekilde üretmektir."

Web sitesinden yaptığı açıklamayla pil konusunu kötü yönettiğini kabul eden teknoloji devi, müşterilerinin "sadakatini idrak etmek ve Apple'ın niyetinin kötü olduğunu düşünen herkesin güvenini yeniden kazanmak için" bir dizi değişiklik yapacağını söyledi.

Ocak ayının sonlarından Aralık 2018’e kadar garantisi bitmiş iPhone’ların batarya değişim ücretleri 79 dolardan 29 dolara indirilecek. İlerleyen dönemde Apple, konu ile ilgili daha detaylı bilgilendirme sağlayacak.
2018’in başında yayınlanacak bir iOS güncellemesi ile iPhone kullanıcıları pil durumlarının cihaz performansını etkileyip etkilemediğini görebilecekler.

Bakalım davalar ve tepkiler özür açıklaması sonrası son bulacak mı?